22 lutego – Dzień Rolnictwa Wspieranego przez Społeczność

Światowy dzień RWS #CSAday został po praz pierwszy świętowany w 2015 roku, w USA  jako dzień zapisów na nowy sezon  w gospodarstwach RWSowych. Od tego dnia z różną intensywnością grupy Rolnictwa Wspieranego przez Społeczność  na całym świecie świętują rozpoczęcie  nowego sezonu. Również w Polsce staramy się upowszechniać tę formę współpracy między rolniczkami i rolnikami a konsument_k_ami.  Mamy dla Was szereg publikacji i filmów wspierających w zakładaniu, prowadzeniu i rozwoju różnych form krótkich łańcuchów dostaw – czy to w formie kooperatywy czy grupy RWS czy innej, najlepszej dla Was bezpośredniej współpracy. Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami i podzieleniem się z nami uwagami i wrażeniami po lekturze.

Zachęcamy Was do dzielenia się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu grup RWS – jak Wam idzie, co Wam daje taka współpraca? Im więcej będziemy mówili o naszych trudach i radościach tym większa jest szansa na to, że będą powstawały nowe grupy RWS.

Publikacje znajdziecie w dziale ” materiały” https://wspierajrolnictwo.pl/materialy/

Jeśli zapoznałeś się z publikacjami podziel się proszę z nami swoimi wrażeniami odpowiadając na cztery proste pytania. Jeśli zaś chciałbyś podzielić się szerzej to zapraszamy do kontaktu z nami

Na zdjęciu Wioletta Olejarczyk prowadząca RWS Słoneczna 25 oraz inicjatorka Jurajskiej Kooperatywy Spożywczej