Kurs online dla społeczności żywnościowych

Rozpocznij w styczniu 2022 z nami pierwszy kurs online dla społeczności RWS, kooperatyw spożywczych, lokalnych bazarków czy też chętnych zainicjowania takiego przedsięwzięcia w swojej społeczności.

Zdajesz sobie sprawę, że każdy i każda z nas ma moc, aby zmienić system żywnościowy? Chcesz dowiedzieć się jak tego dokonać ? Ten kurs w czterech częściach jest zatem dla Ciebie! Przygotowany z myślą o osobach, dla których ważne są takie kwestie jak dostęp do lokalnej żywności, uczciwość społeczna i środowiskowa.

Będą poruszane między innymi takie kwestie:

  • Doprecyzujemy kim jest są społeczności żywnościowe?
  • Pomożemy zrozumieć łańcuch dostaw żywności i przedstawić dlaczego nasze wybory mają znaczenie
  • Pokażemy jakie są przydatne umiejętności komunikacyjne dla członkiń społeczności żywnościowej
  • Przedstawimy w jaki sposób wzmocnić swoją społeczność i jak radzić sobie z konfliktami

Otrzymasz dostęp do naszej internetowej platformy edukacyjnej, gdzie będziesz mogła przeglądać treść każdego tygodnia w swoim czasie i spotkasz się z innymi uczestnikami w 3 sesjach  online na żywo (platforma zoom). Daty sesji na żywo to 10, 17 i 31 stycznia 2022. Rozmowy będą odbywać się po południu i potrwają 90-120 minut. Dokładne godziny zostaną potwierdzone wkrótce. Językiem używanym w trakcie kursu jest angielski.

Ankieta zgłoszeniowa tutaj

Organizatorami i twórcami kursu są organizacje realizujące wspólnie projekt „Food&More” : Urgenci, TVE, AMPI oraz  Fundacja EkoRozwoju (FER). Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, program Erasmus+.

Więcej o projekcie Food&More  tutaj.