Slide RWS-y W POLSCE

Pierwsza grupa RWS w Polsce została założona w 2012 roku w Warszawie przez kilku członków Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej wraz z pomocą osoby mającej doświadczenie w prowadzeniu RWS z Czech. Przez 3 lata pierwszy w Polsce RWS „Świerże-Panki” dostarczał warzywa i owoce dla 25 osób w Warszawie.  Już trzy lata po zawiązaniu pierwszej grupy (pod koniec 2015 roku) osiem gospodarstw rolnych zdecydowało się na włączenie zasad RWS. Rolnicy dostarczali żywność 11 grupom konsumenckim  w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Opolu.

 

 

 

 

 

 

RWS Dobrzyń nad Wisłą

dostarcza do : Warszawa, Toruń

Rodzinne gospodarstwo z Dobrzynia nad Wisłą zaopartuje w warzywne paczki rodziny z Torunia, warszawskiego Grochowa, Ursynowa i Żoliborza. Od 2014 roku Bartek i Ada prowadzą prężnie działający RWS w ramach którego uprawiają ok. 5 ha ziemi, na której rosną dziesiątki odmian różnych warzyw, uprawianych metodami zrównoważonego rolnictwa.

Co tydzień dostarczają paczki pełne świeżych i pachnących warzyw bo wierzą, że każdy powinien mieć dostęp do zdrowej żywności w przystępnych cenach. Dzięki RWSowi od trzech lat nieustannie się rozwijają i starają się przybliżać tajniki rolniczego świata wszystkim swoim RWS-owiczom.

Odbiory: raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu (grupa żoliborska)
Skład paczki: warzywa
Cena paczki: 22,5 zł, 30 lub 40 zł tygodniowo
Miejsce odbiorów: w Warszawie odbiory RWSu są połączone z odbiorami Kooperatywy Grochowskiej, Południowej i Na Zdrowie. W Toruniu grupa podzielona jest na dwie części i każda z nich ma swoje stałe miejsce odbiorów.

certyfikat ekologiczny: nie

Napisz na fb

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł! 

RWS Wojciechówka

dostarcza do : Warszawa, Białobrzegi

 

Gospodarstwo ekologiczne Wojciechówka znajduje się ok. 80 km od Warszawy w kierunku Radomia. Drogę do Wojciechówki szczegółowo tłumaczy producentka tego RWS – Ania Pośnik-Jurczak – google może nas tylko wywieźć w pole lub do innej Wojciechówki :). Od 2013 roku gospodarstwo posiada certyfikat ekologiczny, podlega pod jednostkę certyfikującą Agro BioTest nr Pl-EKO-07-11049. Gospodarstwo prowadzi Ania ze swoją mamą przy nieocenionej pomocy brata i rodziny uprawiając różne warzywa w polu i w uprawie tunelowej oraz owoce: truskawki, borówkę amerykańską, porzeczkę czarną i czerwoną. Z kolei w obejściu można spotkać krowę Helcię (polska czerwona z charakterkiem) i Łaciatą, koniki polskie Dusię i Cyryla, króliki i kurki.

Od 2015 r. RWS – Wojciechówka dostarcza co tydzień paczki grupie gospodarstw na warszawskim Mokotowie.

Odbiory: raz w tygodniu
Skład paczki: warzywa i owoce
Cena paczki: od 40 zł tygodniowo (w sezonie ok. 20 dostaw)
Miejsce odbiorów: jeden, stały punkt odbiorów
Kanał komunikacji: anna.posnik.sie@gmail.com

certyfikat ekologiczny: tak

wywiad z Anią https://www.youtube.com/watch?v=OvtgbHqwcd0

 

RWS Marianka

dostarcza do : Warszawa, Łódź

 

Gospodarstwo ekologiczne Marianka prowadzą po Łodzią Kasia i Marcin. Marcin doświadczenie w uprawie warzyw zdobywał przez wiele lat w różnych miejscach Polski, a metody ekologiczne stosowane były przez niego długo przed decyzją o uzyskanie certyfikatu ekologicznego. Gospodarstwo oferuje szeroki asortyment warzyw w tym rzadko spotykane odmiany.

Odbiory: 2 razy w tygodniu
Skład paczki: warzywa
Cena paczki:
Miejsce odbiorów: Warszawa Śródmieście
Kanał komunikacji: https://www.facebook.com/marianka.rws

certyfikat ekologiczny: tak

RWS Ogrody Permakultury

dostarcza do : Warszawa, Lublin oraz wysyłka kurierem w inne miejsca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod opieką mamy 10ha ziemi na lubelszyźnie, w dość dużym dystansie od większych skupisk miejskich, dzięki czemu można zauważyć większą bioróżnorodność, a także czystość powietrza.

Mieszkamy i działamy w otulinie lasów, gdzie w harmonii współistniejemy z dziką przyrodą.

Ogrody uprawiamy naturalnie, za pomocą ręcznych i mechanicznych narzędzi, i bez przekopywania gleby. Ogrody są ściółkowane.

RWS Ogrody Permakultury założyliśmy w 2020 roku, choć w uprawie naturalnego, permakulturowego ogrodu mamy doświadczenie ponad dwudziestoletnie.

Nastawieni jesteśmy na bioróżnorodność, więc oprócz warzyw często spotykanych pojawią się w paczce rośliny typu super food i lecznicze. Nie raz będziemy mogli zaskoczyć Was ciekawym smakiem, rzadko spotykaną odmianą czy gatunkiem roślin w paczce.

Używamy głównie organicznych nasion starych odmian, bez hybryd czy gmo.

Skład paczki: przetwory, warzywa, zioła, owoce
Cena paczki: od 35zł
Miejsce odbiorów: Warszawa, Lublin. Wysyłamy również kurierem.
Kanały komunikacji: http://permakultura.com.pl

Certyfikat ekologiczny: Nie posiadamy. Cieszymy się zaufaniem.