RWS Zielone Zagrody

dostarcza do : Piła, Bydgoszcz

Zielone Zagrody to kooperacja dwóch gospodarstw rodzinnych położonych w północnej wielkopolsce, uprawiamy warzywa w gruncie i pod osłonami, truskawki, porzeczki czarne i czerwone, jagodę kamczacką, jabłka, agrest.

Gospodarstwo Scholastyki i Marka Niemczyk ma powierzchnię  17 ha od 2003 roku posiada certyfikat ekologiczny uzyskany w Agro-Bio-Test PL-EKO-07-03085, gospodarstwo Lucyny i Edmunda Kucharskich ma powierzchnię 24 ha certyfikat Agro-Bio-Test PL-EKO-07-21005. Swoje plony i przetwory  sprzedajemy na Frymarku w Bydgoszczy a od 2015 roku prowadzimy RWS w ramach którego warzywa dostarczane są  do Bydgoszczy i Piły. Sezon RWS to 20 cotygodniowych paczek od maja do września.


Skład paczki:warzywa, owoce, przetwory i inne
Miejsce odbiorów: Bydgoszcz , Piła
Kanał komunikacji:ekoluchowo@wp.pl

certyfikat eko : TAK!

 

 

RWS Farma Stary Jesion

dostarcza do : Koszalin, Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem, położonym na 36 ha, z dala od większych miast. Wiedza rolnicza przekazywana jest tutaj na miejscu z pokolenia na pokolenie. Przez dekady gospodarstwo specjalizowało się w produkcji roślinnej (pszenica konsumpcyjna, rzepak, strączkowe), a od 3 lat część produkcji przekierunkowywana jest na warzywa. W tej chwili uprawa warzyw, ziół i kwiatów ogrodowych zajmuje ok 2 ha.

Uprawiamy warzywa w zgodzie z rytmem natury, zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. Obecnie nie posiadamy certyfikacji, ale jesteśmy na etapie przygotowywania gospodarstwa do tego procesu. Jako nawozy stosujemy jedynie własny przekompostowany kurzy obornik, kompost oraz gnojówki z ziół w tym z np. pokrzywy. Stosujemy także poplon. W sezonie używamy środków ochrony roślin dopuszczonych na listę preparatów do stosowania w rolnictwie ekologicznym, a przede wszystkim używamy własnych wywarów z ziół czy też, np. czosnku, wrotyczu. Stosujemy także inne metody jak np. zakrywanie grządek przed insektami, ściółkowanie, wsiewanie upraw osłonowych.

Nasze gospodarstwo zamieszkuje stado niosek. Kury są z całkowicie wolnego wybiegu, karmione naszym zbożem. Dostają także zieleninę i sezonowe warzywa, spady owocowe czy resztki z ogródków. Na terenie gospodarstwa znajduje się również pasieka, dzięki której możemy zwiększać plony, z pożytkiem dla zapylaczy.

W przygotowywanych przez nas paczkach RWS znajduje się zazwyczaj 10-12 różnych produktów. Oczywiście skład paczki zależny jest od tego, co akurat jest gotowe do zbioru. W paczkach wiosennych dominują nowalijki, w letnich ogórki pomidory i młoda marchew, a w jesiennych główne produkty to dynia, ziemniaki, jabłka, kapusta, buraki. Poza paczkami prowadzimy sprzedaż warzyw na targowisku miejskim przy ul. Władysława IV w Koszalinie.

Odbiory: raz w tygodniu
Skład paczki: warzywa, owoce, jajka, zioła, przetwory (kwiaty – opcjonalnie)
Cena paczki: od 55 zł tygodniowo (w sezonie ok. 25 dostaw)
Miejsce odbiorów: Koszalin – 3 punkty, Kołobrzeg – 1 punkt, Ustronie Morskie – 1 punkt / możliwość odbioru na farmie
Kanał komunikacji: farmastaryjesion@gmail.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064031503787

tel. Marcin 507-327-361 / Ania 507-390-090

certyfikat ekologiczny : obecnie nie posiadamy certyfikacji, ale jesteśmy na etapie przygotowywania gospodarstwa do tego procesu.