Powrót do korzeni w Nowinie!

16-17 Listopada: 2. Środkowoeuropejskie spotkanie społeczności spożywczych. Ruszają zapisy!

Z ogromną radością zapraszamy do udziału w drugim spotkaniu społeczności skupionych wokół żywności z krajów Europy Środkowej – głównie z Czech, Słowacji , Węgier oraz oczywiście z Polski.

Pomysł na to spotkanie  zrodził się 5 lat temu w Grecji, w Salonikach podczas spotkania społeczności RWS z całej Europy. Wówczas osoby tam obecne z krajów Europy Środkowej wyraziły wolę spotykania się w mniejszym gronie, aby też lepiej móc odnieść się do rzeczywistości geopolitycznej krajów w jakich żyjemy.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Nowinie, wiosce niedaleko Henrykowa w województwie dolnośląskim. Jest to urocze miejsce położone na wzgórzach strzelińskich zamieszkałe przez różnorodne osoby: i takie żyjące od kilku pokoleń we wsi,  jak i takich z wyboru. Z pewnością natomiast miejsce to wyróżnia się intensywnością życia kulturalnego i społecznego animowanego przez osoby mieszkające w Nowinie i okolicznych wioskach.

Motyw przewodni dla spotkania to: POWRÓT DO KORZENI.
Żywność to nasze życie – rodzinna tradycja, źródło utrzymania dla całej rodziny,  przyjemność wspólnego posiłku, rytuały, przyroda w której żyjemy. Znajdźmy w tym nasz wspólny język – bez względu na kraj, pochodzenie, wykształcenie, światopogląd. Dwa dni na poznanie się i wspólnej wymiany doświadczeń, refleksji, pomysłów jak mówić i jak tworzyć solidarną społeczność.
Rozpoczynamy 16 listopada (czwartek) obiadem, a kończymy dnia następnego – 17. listopada (piątek) również obiadem
Językiem roboczym podczas spotkania będzie język angielski.
Prosimy o rejestrację: https://forms.gle/Udfpjqk6P5eqFa918
Organizatorem spotkania jest Fundacja EkoRozwoju.
Organizator zapewnia możliwość pokrycia kosztów noclegu oraz wyżywienia (obiadów) na miejscu – niemniej ilość miejsc ograniczona.
Wspólnie będziemy tworzyli kolację społeczną w pierwszy dzień spotkania i osoby uczestniczące proszone są o zaprezentowanie się poprzez żywność z własnych kooperatyw, grup zakupowych, gospodarstw czy też własnych spiżarni.
Spotkanie współfinansowane jest ze środków  Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego ” Visegrad Food Circle, building Local, Solidarity Partnership around the food in V4 countries”
Na zdjęciu dyskusje w grupach podczas tegorocznego Spotkania grup Rolnictwa Wspieranego przez Społeczność w Grzybowie.