Tworzy się nowy RWS Nad Bugiem

Początek roku to dobry czas na organizowanie się na nowy sezon. Do obecnie działających już RWSów dołącza RWS Nad Bugiem rozpoczynający swoją działalność i aktualnie robiący nabór do grupy.

Kto tworzy RWS nad Bugiem? Jest  to wspólna inicjatywa gospodarstwa agroekologicznego Otwarte Źródło i społeczności permakulturowej tworzącej osadę Eko Wieska – Osadzenie. Otwarte Źródło mieści się w Gródku-Dworze nad Bugiem  a Eko Wieska – Osadzenie mieści się kilkanaście kilometrów dalej na Północ, w Wieskiej Wsi, również nad Bugiem. Gospodarze i gospodynie z obu tych miejsc spotkali się w listopadzie 2022 roku na kursie doradcy dla grup Rolnictwa Wspieranego Społecznie w Grzybowie i decyzja od powołaniu własnej grupy RWS była tylko kwestią czasu…

W najbliższy wtorek, 10 stycznia o godz. 18:00  w Centrum Aktywizmu Klimatycznego Gniazdo przy ul. Kruczej 17 w Warszawie odbędzie się spotkanie z inicjator(k)ami RWSu. Tam dowiesz się szczegółów, będziesz mieć możliwość zadania pytań i poznania bezpośrednio rolników z Podlasia i innych osób zainteresowanych dołączeniem do RWS nad Bugiem. Jeśli nie możesz uczestniczyć w spotkaniu, to napisz na adres: kontakt at otwartezrodlo.pl.

Na zdjęciu widok z ganku w gospodarstwie Otwarte Źródło na pierwszy śnieg tej zimy.